Aby Wasze Dzieci były bezpieczne, sale i obiekt jest monitorowany.

Bardzo ważne informacje!

Przedstawiamy garść ważnych informacji dotyczących codziennej pracy naszego Żłobka. Zachęcamy do uważnej lektury.

Zajęcia dodatkowe

Okres jesieni to czas zmieniającej się przyrody. Zachęcamy do aktywnego udziału w proponowanych przez nas zajęciach – zbierania z dziećmi kasztanów szyszek, liści, patyków itd. i przenoszenie do nas. Dzieci bardzo chętnie interesują się tworzeniem nowych rzeczy, w których od początku brały udział. Na pewno z duma będą zabierały je potem do domu.

Niemalże przez cały rok szkolny prowadzone są każdego dnia zajęcia ponadnormatywne, kurs ma za zadanie Państwa pociechom stać się dwujęzycznym. Standardowo co najmniej Dwa razy w tygodniu odbywa się u nas dzień z językiem angielskim , Raz w tygodniu w podłączeniu z dniem koloru. W tych dniach realizujemy zajęcia ucząc pierwszych znaczeń w tym nowym języku rozszerzając o kojarzenie kolorystyczne przedmiotów, owoców, warzyw i przyrody.Jaki dzień koloru będzie się odbywał zostanie przekazane na tablicy informacyjnej w korytarzu oraz przypominane na stronie naszego FB lub aplikacji dla rodziców.

Jak się ubrać?

Rozpoczął się okres chłodu i pluchy dlatego prosimy o wymianę ubrań z letnich, które jeszcze u nas pozostały na jesienne. Dzieci najlepiej ubierać na tzw.”cebulkę”. W trakcie dnia mamy sporo ruchu i zabawy. Zbyt ciepłe rzeczy powodują, że dzieciom jest zdecydowanie za gorąco.

Przeziębienia ;-(

Kontynuując tematykę jesienną, prócz kolorów tego sezonu, mamy również kłopotliwe tematy przeziębień. Prosimy o uwzględnienie problemów zdrowotnych i okresu infekcji. Jeżeli dziecko czuje się „źle”- ma katar, zwłaszcza kleisty i zielony, stan podgorączkowy, kaszle, nie ma apetytu i energii do zabawy- prosimy o pozostawienie go w domu. Chcemy aby dzieci uczęszczające do żłobka były zdrowe -dla ich dobra oraz dobra pozostałych dzieci i naszej kadry, która stara się dzielnie opierać się wirusom. Dzieci, których stan zdrowia, w tym samopoczucie wskazujące na początki infekcji, będą odsyłane do domu. Prosimy o uwzględnienie odebrania dziecka niezwłocznie po otrzymanej od nas informacji- dla jego dobra i innych dzieci, które chcemy chronić przed rozpowszechnieniem się infekcji. Dzieci wracające po przebytej chorobie powinny otrzymać zaświadczenie od lekarza prowadzącego o możliwości korzystania z opieki grupowej, które należy do nas przynieść – zgodnie Regulaminem placówki. Nie podajemy dzieciom żadnych leków i prosimy o informację, czy dziecko otrzymuje jakieś lekarstwa w tym antybiotyk. Dzieci pod wpływem takiego leku nie może przebywać w naszej placówce dla jego dobra.

Spacery

Okres jesieni to przyjemny czas spaceru. Ćwiczymy z dziećmi chodzenie „przy wężu”. W zależności od pogody będziemy wybierać się na spacerki np. na okoliczne parki. Panie opiekunki będą miały ze sobą zawsze telefon, gdybyście Państwo chcieli się z nami skontaktować lub odebrać wcześniej swoje dziecko. Prosimy o pozostawianie w szatni kompletnych ubrań w tym butów, czapek, szalików i rękawiczek.

Goście specjalni

Mając na celu najlepszy rozwój naszych (Państwa 🙂) dzieci, będziemy zapraszać do nas osoby różnych zawodów, specjalistów którzy opowiedzą i pokażą tematy ze swojej pracy. Chcielibyśmy zaprosić m.in. lekarza pediatrę, który przyjdzie do nas „zbadać” misia – oswajać dzieci z osobą w fartuchu i stetoskopem.

Jeżeli ktoś z Państwa zna pediatrę, który podjąłby się takiego działania-prosimy o kontakt. Jesteśmy też otwarci na propozycje z Państwa strony. Planujemy zaprosić do nas teatrzyki dla dzieci i innych animatorów w zależności od dostępności ich terminów.

Wymiana pościeli

Raz w miesiącu będziemy przygotowywać pościel do wymiany. Prosimy o przynoszenie czystych i pamiętanie m.in. o prześcieradłach. Co miesiąc lub częściej, w zależności od potrzeb, zwracamy się o doniesienie chusteczek mokrych i suchych, pieluch, ubranek na zmianę.

Wpłaty czesnego

Prosimy o regularne wpłacanie czesnego zgodnie z terminem zawartym w umowie. Dotacja z Maluch+ będzie zwracana do końca danego miesiąca, w momencie kiedy otrzymamy przelew dla Państwa z Ministerstwa.

RODO

Przekazujemy Państwu do podpisu klauzule informacyjna RODO oraz zgodę na publikowanie wizerunku Państwa dzieci na Fb. Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na wykonywanie zdjęć ich dziecku, prosimy o taką informację . Z uwzględnieniem poszanowania do prywatności nie publikujemy wizerunku Państwa dzieci w innych kanałach informacji czy drogach promocji.

Lubię to!

Dziękujemy tym Rodzicom, którzy zostawili swoją opinię na Fb. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili będziemy wdzięczni za aktywność 😉 Dzięki tym informacjom pokazujemy szerzej, że praca z dziećmi w okresie żłobkowym to czas twórczy i ciekawy. To duża odpowiedzialność i szczera radość w uczestniczeniu w ich rozwoju.

Chcemy aby okres pobytu w naszym Żłobku był dla dzieci dobrym startem w ich przyszłość.

Wiemy ale też gorąco wierzymy, że dzieci w pierwszych latach swojego życia są najbardziej chłonne, ciekawe świata i otwarte, co staramy się zaadaptować w codziennych zajęciach.

W naszej pracy opieramy się na szacunku do ich indywidualnych cech, praw i różnorodności.