Bardzo ważne informacje!

Przedstawiamy garść ważnych informacji dotyczących codziennej pracy naszego Klubu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Zajęcia dodatkowe

Okres jesieni to czas zmieniającej się  przyrody. Zachęcamy do aktywnego udziału w proponowanych przez nas zajęciach – zbierania z dziećmi  kasztanów szyszek, liści, patyków itd. i przenoszenie do nas. Dzieci bardzo chętnie interesują się  tworzeniem nowych rzeczy, w których od początku brały udział. Na pewno z duma będą zabierały je potem do domu. 

Raz w tygodniu odbywa się u nas dzień z językiem angielskim w podłączeniu z dniem koloru. W tym dniu realizujemy zajęcia ucząc pierwszych znaczeń w tym nowym języku rozszerzając o kojarzenie kolorystyczne przedmiotów, owoców, warzyw i przyrody.Jaki dzień koloru będzie się odbywał  zostanie przekazane na tablicy informacyjnej w korytarzu oraz przypominane na stronie naszego Fb.

Jak się ubrać?

Rozpoczął się okres chłodu i pluchy dlatego prosimy o wymianę ubrań z letnich, które jeszcze u nas pozostały na jesienne. Dzieci najlepiej ubierać na tzw.”cebulkę”. W trakcie dnia mamy sporo ruchu i zabawy. Zbyt ciepłe rzeczy powodują, że dzieciom jest zdecydowanie za gorąco. 

Przeziębienia ;-(

Kontynuując tematykę jesienną, prócz kolorów tego sezonu, mamy również kłopotliwe tematy przeziębień. Prosimy o uwzględnienie problemow zdrowotnych i okresu infekcji. Jeżeli dziecko czuje się „źle”- ma katar, zwłaszcza kleisty i zielony, stan podgorączkowy, kaszle, nie ma apetytu i energii do zabawy- prosimy o pozostawienie go w domu. Chcemy aby dzieci uczęszczające do klubu były zdrowe -dla ich dobra oraz dobra pozostałych dzieci i naszej kadry, która stara się dzielnie opierać się wirusom.
Dzieci, których stan zdrowia, w tym samopoczucie wskazujące na początki infekcji, będą odsyłane do domu. Prosimy o uwzględnienie odebrania dziecka niezwłocznie po otrzymanej od nas informacji- dla jego dobra i innych dzieci, które chcemy chronić przed rozpowszechnieniem się infekcji. 
Dzieci wracające po przebytej chorobie powinny otrzymać zaświadczenie od lekarza prowadzącego o możliwości korzystania z opieki grupowej, które  należy do nas przynieść – zgodnie Regulaminem placówki. 
Nie podajemy dzieciom żadnych leków i prosimy o informację,  czy dziecko otrzymuje jakieś lekarstwa w tym antybiotyk. Dzieci pod wpływem takiego leku nie może przebywać w naszej placówce dla jego dobra.  

Spacery

Okres jesieni to przyjemny czas spaceru. Ćwiczymy z dziećmi chodzenie „przy wężu”.W zależności od pogody będziemy wybierać się na spacerki np. nad zalew. Panie opiekunki będą miały ze sobą zawsze telefon, gdybyście Państwo  chcieli się z nami skontaktować lub odebrać wcześniej swoje dziecko. 
Prosimy o pozostawianie w szatni kompletnych ubrań w tym butów, czapek, szalików i rękawiczek.

Goście specjalni

Mając na celu najlepszy rozwój naszych (Państwa 🙂 dzieci, będziemy zapraszać do nas osoby różnych  zawodów, specjalistów którzy opowiedzą i pokażą tematy ze swojej pracy. Chcielibyśmy zaprosić m.in. lekarza pediatrę, który przyjdzie do nas „zbadać” misia – oswajać dzieci z osoba w fartuchu i stetoskopem 

Jeżeli ktoś z Państwa zna pediatrę, który podjąłby się takiego działania-prosimy o kontakt. Jesteśmy też otwarci na propozycje z Państwa strony. Planujemy zaprosić do nas teatrzyki dla dzieci i innych animatorów w zależności od dostępności ich terminów.

Wymiana pościeli

Raz w miesiącu będziemy  przygotowywać pościel do wymiany. Prosimy o przenoszenie czystych i pamiętanie m.in. o prześcieradłach. Co miesiąc lub częściej, w zależności od potrzeb, zwracamy sie o doniesienie chusteczek mokrych i suchych, pieluch, ubranek na zmianę. 

Wpłaty czesnego

Prosimy o regularne wpłacanie czesnego zgodnie z terminem zawartym w umowie. Dotacja z Maluch+ będzie zwracana do końca danego miesiąca, w momencie kiedy otrzymamy przelew dla Państwa z Ministerstwa. 

RODO

Przekazujemy Państwu do podpisu klauzule informacyjna RODO oraz zgodę na publikowanie wizerunku Państwa  dzieci na Fb. Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na wykonywanie zdjęć ich dziecku, prosimy o taką informację . Z uwzględnieniem poszanowania do prywatności nie publikujemy wizerunku Państwa dzieci w innych kanałach informacji czy drogach promocji.

Lubię to!

Dziękujemy tym Rodzicom, którzy zostawili swoją opinię na Fb. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili będziemy wdzięczni za aktywność 😉 
Dzięki tym informacjom pokazujemy szerzej, że praca z dziećmi w okresie żłobkowym to czas twórczy i ciekawy. To duża odpowiedzialność i szczera radość w uczestniczeniu w ich rozwoju.

Chcemy aby okres pobytu w naszym Klubie był dla dzieci dobrym startem w ich przyszłość.

Wiemy ale też gorąco wierzymy, że dzieci w pierwszych latach swojego życia są najbardziej chłonne, ciekawe świata i otwarte, co staramy się zaadaptować w codziennych zajęciach.

W naszej pracy opieramy się na szacunku do ich indywidualnych cech, praw i różnorodności. 

Prezentacja ze spotkania z rodzicami